11
Vaxzevria - вакцина Oxford-Astra Zeneca

Чи безпечна вакцина Vaxzevria (Oxford-AstraZeneca)?

3:44
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
6/10/2021

Європейське агентство з лікарських засобів (ЄАЛЗ) рекомендує надати умовний дозвіл на застосування вакцини Oxford-AstraZeneca проти COVID-19 для запобігання коронавірусної хвороби COVID-19 людям віком від 18 років і старше, без верхньої вікової межі. ВООЗ також внесла вакцину Oxford-AstraZeneca для екстреного використання.

Нещодавно були зареєстровані рідкісні випадки тяжкого тромбозу разом з тромбоцитопенією, деякі з яких проявляються як тромбоз мезентеріальних вен або церебральної вени / церебральних венозних синусів, у осіб, які нещодавно отримували вакцину COVID-19 Oxford - AstraZeneca, переважно через 14 днів після вакцинації. Більшість звітів стосуються жінок віком до 60 років, хоча деякі з них можуть відображати також випадки серед інших вікових груп з урахуванням вакцинних кампаній в різних державах-членах ЄС.

Комітет з оцінки ризику фармаконагляду Європейського агентства з лікарських засобів, беручи до уваги всі наявні докази та поради, дійшов висновку, що причинно-наслідковий зв’язок між вакцинацією Vaxzevria та дуже рідкісними випадками тромбозу разом із тромбоцитопенією, супроводжується кровотечею, є можливим.

Повідомлення про тромбози з тромбоцитопенією включаючи венозний тромбоз, що виявлений у незвичних місцях таких як тромбоз мозкових венозних синусів (де тромби у венозних пазухах мозку перешкоджають витіканню крові з мозку) і тромбоз мезентеріальних вен (який включає одну або кілька вен живота), а також тромбоз артерій. Хоча такі побічні ефекти є дуже рідкісними, зареєстрована кількість випадків перевищувала те, що спостерігається у загальній популяції.

На підставі наявних даних конкретних факторів ризику не виявлено. Інструкція та інформація про продукт для Vaxzevria була відповідно оновлена, і вказують тромбоз у поєднанні з тромбоцитопенією як новий дуже рідкісний побічний ефект (що спостерігається менш ніж у 1 із 10000 осіб).

Як EMA, так і комітет з оцінки ризиків чітко заявляють, що після перегляду даних переваги Vaxzevria у запобіганні COVID-19 продовжують переважати ризики; і немає рекомендованих змін щодо використання цієї вакцини[^1].

Медичний персонал повинен бути уважним до ознак та симптомів тромбоемболії та / або тромбоцитопенії. Вакцинованим слід вказати щоб вони негайно звернутися за медичною допомогою, якщо після вакцинації у них з’являються такі симптоми, як задишка, біль у грудях, набряк ніг, постійний біль у животі. Крім того, будь-хто з неврологічними симптомами, включаючи сильні або постійні головні болі та помутніння зору після вакцинації, або у яких через кілька днів спостерігаються синці на шкірі (петехії) поза місцем введення вакцини, повинні негайно звернутися за медичною допомогою.

 

Виноски:

  1. https://www.ema.europa.eu/en/news/covid-19-vaccine-astrazeneca-benefits-still-outweigh-risks-despite-possible-link-rare-blood-clots
Tags
Etiquetas
Теги
Značky

Як працюють векторні вакцини, такі як вакцина, розроблена Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca?

1:44

Чи є вакцина AstraZeneca (Vaxzevria) безпечною та ефективною для використання у людей 65 років і старше?

2:57

Чому деякі країни не повернули AstraZeneca (Vaxzevria) для застосування під час вакцинальних компаній не дивлячись на рекомендації від ВООЗ, ЄАЛЗ та інших регуляторних органів продовжити застосовувати вакцину та досліджувати потенційні побічні ефекти?

2:30

Чи були у осіб, які страждали на тромбоз із синдромом тромбоцитопенії (ТТС) після щеплення AstraZeneca (Vaxzevria), якісь супутні захворювання або фактори ризику?

1:31

Якими є ранні прояви подій з можливим порушення згортання крові після вакцинація про які потрібно знати людям?

1:41

Я отримав вакцину AstraZeneca і у мене болить голова – чи слід мені терміново проконсультуватися зі своїм лікарем?

1:20

Чи можуть вагітні жінки вакцинуватись проти COVID-19 вакциною AstraZeneca (Vaxzevria)?

1:10

Якщо вакцинація AstraZeneca (Vaxzevria) потенційно може бути пов’язана з рідкісними подіями порушення згортання крові, чи не буде краще почекати на іншу вакцину проти COVID-19 коли з’явиться інша вакцина?

1:50

Що це за вакцин-індукований синдром тромбозу з тромбоцитопенією (ТТС)?

2:15