6
Запобіжні заходи та протипоказання

Чи можна робити щеплення мРНК-вакцинами осіб з алергією?

2:51
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
14/10/2021

Ці вакцини протипоказані в наступних випадках:

  • Важка алергічна реакція (наприклад, анафілаксія) після попередньої дози вакцини від COVID-19 або на будь-який з її компонентів.
  • Негайна алергічна реакція (будь-якого ступеню тяжкості) після попередньої дози вакцини від COVID-19 або на будь-який з її компонентів (включаючи поліетиленгліколь.
  • У разі застосування вакцини Moderna: негайна алергічна реакція (будь-якого ступеня тяжкості) на полісорбат.

Наявність в анамнезі будь-якої негайної алергічної реакції на будь-яку іншу вакцину або препарати для ін'єкційного введення (тобто вакцини або лікарські засоби, що вводяться внутрішньом'язово, внутрішньовенно або підшкірно) вважається запобіжним засобом, але не протипоказанням до вакцинації. У таких осіб слід провести оцінку ризику для з'ясування типу й ступеня реакції, а також достовірності інформації про наявність алергічної реакції. Такі особи все ще можуть отримати вакцинацію, але їх слід проінформувати про ризик розвитку важкої алергічної реакції; цей ризик слід зіставити з перевагами вакцинації. За такими людьми слід спостерігати протягом 30 хвилин після вакцинації в медичних установах, де лікування анафілаксії може бути розпочато негайно.

Харчова, контактна або сезонна алергія не вважаються причинами для прийняття запобіжних заходів. Пробки флаконів виготовлені не з натурального латексу і протипоказання або запобіжні заходи для вакцинації осіб з алергією на латекс відсутні. Окрім того, мРНК-вакцини не містять яєць або желатину і немає протипоказань або запобіжних заходів для вакцинації осіб, які страждають на алергію на ці речовини.

Люди з сімейним анамнезом алергії або анафілаксії можуть бути вакциновані.

Протипоказання до вакцинації від COVID-19 мРНК вакцинами є:

  • важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини
  • негайна алергічна реакція на попередню дозу вакцини
  • (для вакцини Moderna) негайна алергічна реакція до полісорбіту
Tags
Etiquetas
Теги
Značky

Чи повинна особа, у якої розвинулася алергія на першу дозу вакцини від COVID-19, отримувати другу дозу?

2:03

Чи можна вакцинувати імуноскомпрометованих осіб?

1:43

Чи визначена максимальна вікова межа для вакцинації?

2:05

Чи можна вводити схвалені вакцини проти COVID-19 особам з порушенням згортання крові або які постійно приймають антикоагулянти?

1:13

Чи можна вакцинувати вагітних жінок?

1:34

Чи можна вакцинувати жінок, які годують грудьми?

0:50

Коли слід вакцинуватися жінці, яка планує вагітність?

0:54

Чи є будь-які хронічні гематологічні захворювання які є протипоказанням для вакцинації від COVID-19?

2:53

В минулому я мав епізод утворення тромбів або ж в сімейному анамнезі є утворення тромбів. Чи повинен я вакцинуватись проти COVID-19?

2:04

Я користуюсь методом гормональної контрацепції (оральні контрацептиви, підшкірні імпланти, шкірні патчі або вагінальні кільця), чи потрібно припинити прийом засобів до та після вакцинації?

0:58