11
Vaxzevria - вакцина Oxford-Astra Zeneca

Чому деякі країни не повернули AstraZeneca (Vaxzevria) для застосування під час вакцинальних компаній не дивлячись на рекомендації від ВООЗ, ЄАЛЗ та інших регуляторних органів продовжити застосовувати вакцину та досліджувати потенційні побічні ефекти?

2:30
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
6/10/2021

Дії, вжиті деякими країнами щодо тимчасового призупинення або обмеження певними віковими групами використання вакцини Oxford-AstraZeneca (Vaxzevria), базуються головним чином на окремих повідомленнях - менше 1 випадку на 100 000 доз введених на сьогоднішній день – венозні синуси мозку та мезентеріалний тромбоз вен, що виникає разом із тромбоцитопенією незабаром після вакцинації, синдром, який тепер називається Тромбоз із синдромом тромбоцитопенії (ТТС). Цей тип тромбозу може також виникати природним шляхом за відсутності вакцинації, і він може виникати у зв'язку з хворобою на COVID-19. Ця рідкісна побічна подія була пов’язана з вакциною і ЄАЛЗ започаткувала розслідування і воно триває. Однак ЄАЛЗ дійшла до висновку, що співвідношення переваги та ризику вакцини залишається позитивним, і вакцинація повинна продовжуватися в звичайному режимі.

У кожного п'ятого госпіталізованого пацієнта з COVID-19 розвивається тромбоз. З іншого боку, результати недавнього американського випробування Vaxzevria (AstraZeneca) в США[^1] показали, що ефективність вакцини складає 76% (ДІ: 68% - 82%) проти симптоматичного COVID-19 та 100% ефективності проти важких або критичних захворювань та госпіталізації.

Більшість країн відновили вакцинацію і продовжують використовувати вакцину Oxford-AstraZeneca. Деякі країни обмежили її використовувати для певних вікових груп або вирішили, що їм потрібно більше часу для продовження розслідування. Ці країни мають доступ до інших вакцин проти COVID-19 для продовження вакцинації.

 

Виноски:

  1. Clinicaltrials.gov. A Phase III Randomized, Double-blind, Placebo-controlled Multicenter Study in Adults to Determine the Safety, Efficacy, and Immunogenicity of AZD1222, a Non-replicating ChAdOx1 Vector Vaccine, for the Prevention of COVID-19. [Online] Available at: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04516746?term=NCT04516746&draw=2&rank=1. Last accessed: March 2021.
Tags
Etiquetas
Теги
Značky

Як працюють векторні вакцини, такі як вакцина, розроблена Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca?

1:44

Чи є вакцина AstraZeneca (Vaxzevria) безпечною та ефективною для використання у людей 65 років і старше?

2:57

Чи безпечна вакцина Vaxzevria (Oxford-AstraZeneca)?

3:44

Чи були у осіб, які страждали на тромбоз із синдромом тромбоцитопенії (ТТС) після щеплення AstraZeneca (Vaxzevria), якісь супутні захворювання або фактори ризику?

1:31

Якими є ранні прояви подій з можливим порушення згортання крові після вакцинація про які потрібно знати людям?

1:41

Я отримав вакцину AstraZeneca і у мене болить голова – чи слід мені терміново проконсультуватися зі своїм лікарем?

1:20

Чи можуть вагітні жінки вакцинуватись проти COVID-19 вакциною AstraZeneca (Vaxzevria)?

1:10

Якщо вакцинація AstraZeneca (Vaxzevria) потенційно може бути пов’язана з рідкісними подіями порушення згортання крові, чи не буде краще почекати на іншу вакцину проти COVID-19 коли з’явиться інша вакцина?

1:50

Що це за вакцин-індукований синдром тромбозу з тромбоцитопенією (ТТС)?

2:15