5
Безпека

Чому деякі країни ЄС тимчасово припинили застосування вакцини AstraZeneca або ж окремих вакцин?

2:18
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
6/10/2021

В якості запобіжного заходу, національні органи охорони здоров’я можуть іноді тимчасово призупиняти використання партій вакцини або вакцинальної кампанії під час розслідування важких побічних подій або скупчення декілької таких подій після імунізації. У більшості випадків, розслідування призведе до інших пояснень, а причинно-наслідкового зв’язку між подією та вакциною не буде виявлено.

Більш конкретно: на сьогодні в Австрії, Данії та інших країнах було виявлено низку випадків тромбоемболії, які збігались за часом з вакцинацією у першому кварталі 2021 р., що призвело до початку розслідування та запобіжного припинення застосування вакцини у декількох країнах.

Комітет фармаконагляду з оцінки ризиків Європейського агентства лікарських засобів (ЄАЛЗ), беручи до уваги всі наявні докази, дійшов висновку, що причинно-наслідковий зв’язок між вакцинацією вакциною AstraZeneca (Vaxzevria) та дуже рідкісними випадками тромбозу разом з тромбоцитопенією, що іноді супроводжується кровотечею, є можливою.

Повідомлення стосуються тромбозів у поєднанні з тромбоцитопенією у вигляді венозних тромбозів, а також у таких незвичних анатомічних місцях, як мозкові венозні синуси (де тромби у венозних пазухах мозку перешкоджають витіканню крові з мозку) і тромбоз абдомінальних вен (який включає одну або кілька вен живота), а також тромбоз артерій. Хоча такі побічні ефекти є дуже рідкісними, зареєстрована кількість випадків перевищувала такі, що спостерігаються у загальній популяції. Більшість із цих випадків стались протягом 14 днів після вакцинації та переважно у жінок до 60 років; деякі випадки мали летальний результат.

На підставі наявних даних конкретних факторів ризику не виявлено. Інформація про продукт Vaxzevria була відповідно оновлена, і в інструкціях вказують про тромбоз у поєднанні з тромбоцитопенією як про новий дуже рідкісний побічний ефект (що спостерігається менш ніж у 1 із 10 000 осіб).

Одним із правдоподібних пояснень поєднання тромбів і низького рівня тромбоцитів є імунна відповідь, що призводить до стану, подібного до стану, який спостерігається іноді у пацієнтів, які отримують гепарин (гепарин індукована тромбоцитопенія).

Як ЄАЛЗ, так Глобальний консультативний комітет з питань безпеки вакцин (GACVS) чітко заявляють, що переваги застсоування вакцини Vaxzevria у запобіганні COVID-19 продовжують переважати ризики; і немає рекомендованих змін щодо використання цієї вакцини.

Tags
Etiquetas
Теги
Značky

Як переконатися щодо безпечності вакцин від COVID-19?

2:09

Як буде проводитися моніторинг безпеки вакцин?

2:01

Чи можуть бути поки що невстановлені побічні прояви після вакцинації від COVID-19?

1:38

Чи частіше спостерігаються побічні реакції після введення другої дози мРНК вакцини в порівнянні з першою?

1:53

Чи була частота побічних проявів вище серед осіб, які перенесли інфекцію?

1:55

Чи може вакцинація від COVID-19 вплинути на фертильність?

1:09

За яких обставин вакцину проти COVID-19 слід відкликати від застосування?

1:53

Що станеться, якщо буде сповіщено про серйозний побічний ефект?

1:52

Чому дітей не включили в проведення клінічних випробувань?

1:37

Що мають на увазі ВООЗ та ЄАЛЗ коли вони зазначаються, що переваги переважають ризики пов’язані з вакцинацією?

1:13

Деякі країни розпочали вакцинацію підлітків – чи безпечно це, і якщо так, чому не всі країни знижують мінімальний вік для вакцинації?

2:40

Чи може гуля, що з’явилась в ділянці шиї після отримання мРНК-вакцини проти COVID-19, Pfizer або Moderna, бути пов’язана з вакциною?

2:05

Чи можуть мРНК вакцини спричинити розвиток міокардиту в якості побічних реакції?

2:46