5
Безпека

Деякі країни розпочали вакцинацію підлітків – чи безпечно це, і якщо так, чому не всі країни знижують мінімальний вік для вакцинації?

2:40
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
6/10/2021

10 травня 2021 року Управління з контролю якістю за продуктами та лікарськими засобами США (FDA) надало дозвіл на екстрене використання (EUA) вакцини Pfizer-BioNTech проти COVID-19 для профілактики хвороби у підлітків віком від 12 до 15 років. Нещодавно, Європейське агентство з лікарських засобів (ЄАЛЗ) також відображали схожу рекомендацію.

Дані про безпеку та ефективність, які доступні для підтримки використання в засобів в надзвичайній ситуації у підлітків віком від 12 років, включають 2260 учасників віком від 12 до 15 років[^1], які брали участь в рандомізованому плацебо-контрольованому клінічному випробуванні у США. З них 1131 учасник підліткового віку отримав вакцину, а 1129 – отримали сольовий розчин плацебо. За більш ніж половиною учасників стежили відносно безпекою протягом щонайменше двох місяців після отримання другої дози.

Найчастішими повідомленнями про побічні ефекти у підлітків, що взяли участь в даному клінічному випробуванні, які зазвичай тривали від 1 до 3 днів, були - біль у місці ін’єкції, втома, головний біль, озноб, біль у м’язах, лихоманка та біль у суглобах. За винятком болю в місці ін’єкції, більшість підлітків повідомляли про ці побічні ефекти частіше після другої дози, ніж після першої. Окрім цього, під час спостереження ефективність вакцини становила 100% (95% довірчий інтервал, 75,3-100).

Отримання дозволу на використання вакцини у віковій групі від 12 до 15 років не означає внесення змін до визначення пріоритетних груп для вакцинації. Пріоритетними групами для вакцинації згідно рекомендацій ВООЗ є люди, які найбільш схильні до розвитку важких форм захворювання, включно з людьми похилого віку, людей із супутніми захворюваннями та медичних працівників, які мають високий ризик інфікуватись та потенційно поширювати вірус серед своїх пацієнтів. Вакцину BNT162b2 слід застосовувати серед підлітків віком 12-15 років із супутніми захворюваннями, які також мають значно вищий ризик розвитку серйозного перебігу COVID-19, поряд з іншими групами високого ризику.

Нам всім слід пам’ятати, що потрібні глобальні зусилля від всіх для подолання цієї пандемії, і що пріоритетні цільові групи для вакцинації є однаковими у всьому світі.

  • ВООЗ, FDA та ЄАЛЗ дозволили використовувати вакцину проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech для підлітків віком 12-15 років.
  • Пріоритетність груп, які мають високий ризик зараження або розвитку важкого перебігу хвороби COVID-19, не повинна змінюватися.

 

Виноски:

  1. Frenck RW Jr et al. Safety, Immunogenicity, and Efficacy of the BNT162b2 Covid-19 Vaccine in Adolescents. N Engl J Med. 2021 May 27. doi: 10.1056/NEJMoa2107456. Epub ahead of print. PMID: 34043894.
Tags
Etiquetas
Теги
Značky

Як переконатися щодо безпечності вакцин від COVID-19?

2:09

Як буде проводитися моніторинг безпеки вакцин?

2:01

Чи можуть бути поки що невстановлені побічні прояви після вакцинації від COVID-19?

1:38

Чи частіше спостерігаються побічні реакції після введення другої дози мРНК вакцини в порівнянні з першою?

1:53

Чи була частота побічних проявів вище серед осіб, які перенесли інфекцію?

1:55

Чи може вакцинація від COVID-19 вплинути на фертильність?

1:09

Чому деякі країни ЄС тимчасово припинили застосування вакцини AstraZeneca або ж окремих вакцин?

2:18

За яких обставин вакцину проти COVID-19 слід відкликати від застосування?

1:53

Що станеться, якщо буде сповіщено про серйозний побічний ефект?

1:52

Чому дітей не включили в проведення клінічних випробувань?

1:37

Що мають на увазі ВООЗ та ЄАЛЗ коли вони зазначаються, що переваги переважають ризики пов’язані з вакцинацією?

1:13

Чи може гуля, що з’явилась в ділянці шиї після отримання мРНК-вакцини проти COVID-19, Pfizer або Moderna, бути пов’язана з вакциною?

2:05

Чи можуть мРНК вакцини спричинити розвиток міокардиту в якості побічних реакції?

2:46