05
Bezpečnost

Jak zjistíme, že jsou COVID-19 vakcíny bezpečné?

2:09
0
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
0
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
20/6/2021
  • V minulosti byly vakcíny vyvíjeny v sériích kroků, které trvaly mnoho let. Nyní se situace změnila kvůli naléhavé potřebě vakcíny proti COVID-19, do té doby bezprecedentním finančním investicím a intenzivní vědecké spolupráci. Systém hodnocení a schvalování však i přes tyto změny urychlující postup není o nic méně precizní.
  • Vakcíny proti COVID-19 stejně jako všechny ostatní očkovací látky musí projít přísným, multifázovým testovacím procesem, včetně velkých (fáze III) klinických studií, které zahrnují desítky tisíc lidí. Tyto klinické studie, které zahrnují lidi s vysokým rizikem onemocnění COVID-19, jsou specificky navrženy k identifikaci a posouzení jakýchkoli běžných vedlejších účinků nebo dalších bezpečnostních otázek. V tomto případě je rozdíl v tom, že některé kroky během výzkumu a v procesu vývoje jsou prováděny paralelně, za stálého dodržování přísných klinických a bezpečnostních standardů.
  • Pokud klinické studie prokážou, že je vakcína proti COVID-19 bezpečná a účinná, vyžaduje se série nezávislého přezkoumání důkazů účinnosti a bezpečnosti, jako je tomu u všech vakcín, které byly vyvinuty v minulosti. Poté, co je vakcína proti COVID-19 uvedena na trh, WHO podporuje součinnost výrobců, zdravotnických úředníků ve všech zemích a dalších partnerů, aby byla průběžně sledována její bezpečnost.
Tags
Etiquetas
Теги
Značky