02
Vakcíny a infekce

Jaká míra proočkovanosti je nutná pro dosažení kolektivní imunity?

1:58
1
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
0
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
12/9/2021
  • Stručně řečeno: nevíme. Abychom to mohli zjistit, potřebujeme získat více informací o účinnosti vakcín a také o tom, jak ovlivňují závažnost a šíření onemocnění.

  • Neměli bychom se také spoléhat pouze na jediné číslo. Celková vysoká míra proočkovanosti ještě nezaručuje, že jsme všichni v bezpečí. Například byly zaznamenány klastry spalniček u určitých skupin obyvatelstva, i když celková míra proočkovanosti celé populace byla vysoká.

  • Očkování proti COVID-19 významně rozšiřuje možnosti, jak lze proti onemocnění bojovat, ale není jediným nástrojem. Potenciální dopad vakcín na ukončení pandemie bude viditelný až za nějakou dobu, a to v pouze v případě, že se velká většina lidí připojí a nechá se očkovat.

  • Pokud se přestaneme proti infekci chránit příliš brzy, nebudeme nadále dodržovat opatření, jako jsou častá hygiena rukou, vyhýbání se rušným místům a používání roušek všude tam, kde je to doporučené, přísun vakcín může naopak pomyslně otevřít dveře intenzivnějšímu komunitnímu šíření viru. Dokud nebudeme všichni chráněni očkováním, musíme i nadále využívat ostatní nástroje, abychom ochránili sebe i své komunity před tímto smrtícím virem.

Tags
Etiquetas
Теги
Značky