11
Vaxzevria – vakcína Oxford-AstraZeneca

Jestliže může být vakcína AstraZeneca (Vaxzevria) případně spojena se vzácnými událostmi tvorby krevních sraženin, je lepší s očkováním proti COVID-19 počkat, dokud nebude dostupná jiná vakcína?

1:50
0
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
0
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
12/9/2021

Bezpečnější je bez odkládání přijmout jakoukoli vakcínu, kterou státní orgány nabízí a získat ochranu proti COVID-19, co nejdříve je to možné.

Před schválením vakcíny pro její použití v rámci státu, národní regulační orgány pečlivě hodnotí její kvalitu, účinnost a bezpečnost. AstraZeneca byla přezkoumána a schválena WHO, Evropskou lékovou agenturou (EMA) a mnohými zeměmi po celém světě. WHO a EMA nedávno také přezkoumaly dostupná data týkající se bezpečnosti po podání 25 milionů dávek v Evropě a znovu uzavřela, že přínosy vakcíny převážily jakákoli možná rizika výskytu vedlejších účinků, a že vakcína poskytuje vysokou ochranu proti závažnému průběhu onemocnění COVID-19.

Celosvětové zásoby vakcín proti COVID-19 jsou stále omezeny a nejsou dostatečné pro pokrytí poptávky. Málokterý, či spíše žádný stát v současnosti nedokáže lidem nabídnout na výběr mezi různými vakcínami COVID-19.

Tags
Etiquetas
Теги
Značky