06
Předběžná opatření a kontraindikace

V minulosti se u mě objevila krevní sraženina nebo se vyskytuje v rodinné anamnéze. Mám se i přesto nechat očkovat proti COVID-19?

2:04
2
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
0
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
12/9/2021

Jestliže se u vás v nedávné době vyskytla krevní sraženina, užíváte léky na ředění krve nebo se u vás tento problém objevuje v rodinné anamnéze, stále se můžete nechat naočkovat jakoukoli schválenou vakcínou proti COVID-19, včetně vakcíny Oxford-AstraZeneca. Není nutné, abyste očkování zrušili nebo odkládali. Během dní před očkováním nebo následně po něm nemusíte užívat ani antiagregační nebo antikoagulační léčbu, pokud vám nebyla dříve předepsána lékařem z důvodu vaší nemoci. Očkovaná osoba by měla navzdory použité vakcíně pokračovat v obvyklé léčbě, kterou užívá (včetně antitrombotické léčby).

Stejně jako každý, kdo byl očkovaný, by měl znát příznaky, na které je potřeba dávat pozor a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, v případě jakýchkoli známek nebo příznaků krevní sraženiny po očkování, jako jsou dušnost, bolest na hrudi, otok nohou, trvalá bolest břicha. Stejně tak by měl okamžitě vyhledat lékařskou pomoc každý, u koho se objeví neurologické příznaky, včetně závažné nebo trvalé bolesti hlavy a neostrého vidění po očkování, nebo při výskytu kožních podlitin (petechií) mimo místo vpichu po několika dnech.

Tags
Etiquetas
Теги
Značky