5
Безпека

Як буде проводитися моніторинг безпеки вакцин?

2:01
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
6/10/2021

Незважаючи на те, що сучасні вакцини є безпечними, збільшення числа доз та можливостей вакцинації може викликати стурбованість щодо їх безпеки. Для ефективних програм з імунізації важливим є гарантована якість вакцин.

Моніторинг безпеки вакцин - процес складний і відповідальність за нього лежить на багатьох. Він може проводитися різними способами: у рамках широкомасштабних клінічних випробувань, проведення досліджень з відстеженням взаємозв'язку між відвідинами лікаря та вакцинацією, або більш цілеспрямовані дослідження з організацією подальшого спостереження з використанням щоденників здоров'я. Однак, у більшості країн ключовим моментом системи епіднагляду є схеми активної та пасивної реєстрації, яка заснована на спостереженнях медичних працівників, а також на реєстрації індивідуальних випадків побічних проявів після імунізації.

Частиною з моніторингу безпеки також є пошук «сигналів» щодо їх безпеки - нові події, про які раніше не було відомо, чи їх спричиняють вакцини або ж потенційне збільшення частоти відомої події у осіб які отримали вакцини у порівнянні з тими, хто її не отримував.

Стандартизований інструмент оцінки, відомий як оцінка причинно-наслідкового зв'язку, був спеціально розроблений для встановлення такого зв'язку. Ця форма дозволяє оцінювати різні фактори: біологічну ймовірність, терміни між введенням вакцини та настанням побічного прояву, а також вплив інших факторів на виникнення побічних проявів. Форма завершується узгодженою оцінкою причинно-наслідкового зв'язку, коментарем до оцінки та рекомендацією щодо подальшого вивчення або спостереження.

Tags
Etiquetas
Теги
Značky

Як переконатися щодо безпечності вакцин від COVID-19?

2:09

Чи можуть бути поки що невстановлені побічні прояви після вакцинації від COVID-19?

1:38

Чи частіше спостерігаються побічні реакції після введення другої дози мРНК вакцини в порівнянні з першою?

1:53

Чи була частота побічних проявів вище серед осіб, які перенесли інфекцію?

1:55

Чи може вакцинація від COVID-19 вплинути на фертильність?

1:09

Чому деякі країни ЄС тимчасово припинили застосування вакцини AstraZeneca або ж окремих вакцин?

2:18

За яких обставин вакцину проти COVID-19 слід відкликати від застосування?

1:53

Що станеться, якщо буде сповіщено про серйозний побічний ефект?

1:52

Чому дітей не включили в проведення клінічних випробувань?

1:37

Що мають на увазі ВООЗ та ЄАЛЗ коли вони зазначаються, що переваги переважають ризики пов’язані з вакцинацією?

1:13

Деякі країни розпочали вакцинацію підлітків – чи безпечно це, і якщо так, чому не всі країни знижують мінімальний вік для вакцинації?

2:40

Чи може гуля, що з’явилась в ділянці шиї після отримання мРНК-вакцини проти COVID-19, Pfizer або Moderna, бути пов’язана з вакциною?

2:05

Чи можуть мРНК вакцини спричинити розвиток міокардиту в якості побічних реакції?

2:46