11
Vaxzevria – Вакцина AstraZeneca AZD1222

Як працюють векторні вакцини, такі як вакцина, розроблена Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca?

1:44
8
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
14/1/2022

Вакцина Oxford-AstraZeneca розроблена на основі вірусу (ChAdOx1), який є ослабленою версією поширеного вірусу (аденовірусу) застуди, що викликає інфекцію у шимпанзе. В генетичну структуру цього аденовірусу були внесені зміни, тому він не може призводити до інфекції у людей.

До ослабленого аденовірусу був доданий генетичний матеріал, що дозволяє вірусу-вектору продукувати шиповидні білки (спайк-білки) коронавірусу, що викликає COVID-19 (SARS-CoV-2). Ці білки знаходяться на поверхні SARS-CoV-2 - вірусу, що викликає COVID-19, та відіграють провідну роль в механізмі інфікування вірусом SARS-CoV-2.

Вакцинація за допомогою ослабленого аденовірусу тренує імунну систему організму людини розпізнавати шиповидний білок та виробляти імунну відповідь, що дозволить запобігти розвитку інфекції, викликаної SARS-CoV-2, якщо в подальшому цей вірус потрапить в організм.

Векторні вакцини від COVID-19:

  • виготовлені з застсоуванням ослабленого, нешкідливого вірусу, який імітує вірус, що викликає COVID-19
  • «тренують» організм розпізнавати спайк-білки вірусу SARS-CoV-2
  • запобігають хворобі на COVID-19
Tags
Etiquetas
Теги
Značky

Чи безпечна вакцина Vaxzevria (Oxford-AstraZeneca)?

2:54

Чому деякі країни не повернули AstraZeneca (Vaxzevria) для застосування під час вакцинальних компаній не дивлячись на рекомендації від ВООЗ, ЄАЛЗ та інших регуляторних органів продовжити застосовувати вакцину та досліджувати потенційні побічні ефекти?

2:30

Чи були у осіб, які страждали на тромбоз із синдромом тромбоцитопенії (ТТС) після щеплення AstraZeneca (Vaxzevria), якісь супутні захворювання або фактори ризику?

1:31

Якими є ранні прояви подій з можливим порушення згортання крові після вакцинація про які потрібно знати людям?

1:41

Я отримав вакцину AstraZeneca і у мене болить голова – чи слід мені терміново проконсультуватися зі своїм лікарем?

1:20

Якщо вакцинація AstraZeneca (Vaxzevria) потенційно може бути пов’язана з рідкісними подіями порушення згортання крові, чи не буде краще почекати на іншу вакцину проти COVID-19 коли з’явиться інша вакцина?

1:36

Що це за вакцин-індукований синдром тромбозу з тромбоцитопенією (ТТС)?

2:15