3
Ефективність вакцин та тривалість захисту

Як швидко вакцина починає працювати та як довго зберігається захист?

1:58
Views
Перегляди
Visualizaciones
Просмотров
Zobrazení
Likes
Лайки
Me gusta
Любит
Líbí
12/9/2021

Рекомендований курс вакцинації складається з двох доз для вакцин проти COVID-19 компаній Pfizer-BioNTech, компанії Moderna, AstraZeneca, Sinopharm та Sinovac. В той самий час для вакцини Janssen (Johnson & Johnson) передбачено введення 1 дози. Очікується, що для досягнення оптимального захисту від COVID-19 має пройти 7-14 днів після завершення схем введення вакцин.

На питання з приводу довготривалості захисту відповіді поки що немає. Однак вважається, що імунний захист зберігається не менше 8 місяців і, можливо, до року, тобто як мінімум стільки ж часу, що й імунітет після перенесеного захворювання. Але завдяки вакцинації забезпечується колосальна перевага, оскільки не доводиться стикатися із захворюванням та його ускладненнями. Окрім того, очікується, що імунітет, сформований за допомогою вакцинації, буде більш сильним, ніж після захворювання, оскільки імунна відповідь на вакцину є більш вибірковою та потужною, ніж при природному інфікуванні.

В рамках клінічних досліджень протягом 2 років планується здійснювати моніторинг щеплених добровольців, щоб отримати необхідну інформацію для впевненої відповіді на питання про характеристики сформованого імунного захисту.

Вакцини проти COVID-19:

  • для отримання оптимального захисту може знадобитись 2 дози
  • не мають негайної дії
  • продукують імунітет на невизначений термін
  • представляють набагато менший ризик, ніж природна інфекція
Tags
Etiquetas
Теги
Značky