3
Ефективність вакцин та тривалість захисту

Чому Омікрон називають варіантом, що викликає занепокоєння? Чи може він заражати вакцинованих?

ВООЗ визначина варіант вірусу B.1.1.529 (Омікрон) як такий, що викликає занепокоєння, 26 листопада 2021 року. Він містить велику кількість мутацій, і деякі з них викликають занепокоєння, оскільки вони потенційно можуть влливати на характеристики вірусу, такі як заразність, тяжкість викликаного захворювання, уникнення імунної відповіді, а також на неефективність діагностичних або терапевтичних заходів.

Омікрон показав більшу заразність і меншу тяжкість захворювання у порівнянні із варіантом Дельта, особливо у вакцинованих. Проте, цей варіант не слід вважати легким. Вакцини високоефективно захищають від тяжкого перебігу COVID-19 та смерті, у т.ч. внаслідок зараження варіантом Омікрон, але вони не можуть усунути ризик інфікування, до того ж їх ефективність проти симптоматичних форм інфекції, викликаних Омікроном, нижча. Як наслідок, ризик розвитку інфекції вищий навіть серед повністю вакцинованих. Проте, дослідження також показують, що вакцинація усе ще забезпечує високий рівень захисту проти тяжкого перебігу та госпіталізації, пов’язаних із варіантом Омікрон.

Вакцинація є і буде найважливішою першою лінією захисту проти цієї хвороби, і вона особливо важлива для людей із груп ризику, зокрема осіб літнього віку, медичних працівників та тих, хто має хронічні захворювання.

Найкращий спосіб попередити інфекцію та тяжкий перебіг хвороби, що викликається Омікроном або будь-яким іншим варіантом SARS-CoV-2, - це вакцинація, а також дотримання фізичної дистанції, застосування масок, коли дистанціювання неможливе, часте миття рук та провітрювання приміщень.

теги

Як швидко вакцина починає працювати та як довго зберігається захист?

1:08

Чи здатні вакцини елімінувати або викорінити COVID-19?

1:05

Якщо у людини після вакцинації не виробилися високі титри антитіл, чи слід їй робити щеплення знову іншою вакциною? Чи безпечно це? Який має бути інтервал між двома вакцинаціями?

1:09

Чи потрібна бустерна вакцинація проти COVID-19?

1:24

Чи ефективні вакцини проти COVID-19 від нових варіантів вірусу, які викликають занепокоєння?

4:07

Чому імуноскомпрометованим людям потрібні додаткові дози вакцин проти COVID-19?

1:05

Чому деякі вакциновані люди хворіють на COVID-19 і є випадки, коли їх госпіталізують?

1:22

Чому Омікрон називають варіантом, що викликає занепокоєння? Чи може він заражати вакцинованих?

2:29

Чи будуть потрібні у найближчому майбутньому специфічні вакцини проти нових варіантів вірусу?

1:55

Чи слабшає з часом імунітет, який надають доступні нині вакцини проти COVID-19?

1:47

Чи можуть вакцини проти COVID-19 зупинити передачу Омікрону та його субваріантів?

0:57
Зміст