Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти, як біль у місці ін’єкції (>80%), відчуття втоми (>60%), головний біль (>50%), міалгії (болі у м’язах) та озноб (>30%), артралгії ( біль у суглобах) (>20%), підвищення температури та запальна реакція у місці ін’єкції (>10%). Більшість побічних реакцій мають легкий або помірно виражений характер і самостійно минають через кілька днів після щеплення. Ці реакції частіше відзначаються після другої дози вакцини, і їхня частота знижується у дорослих групах.
Крім того, у дуже рідкісних випадках повідомлялося про міокардит та перикардит (запалення серцевого м’яза та серцевої сумки). Ці захворювання розвивалися переважно у перші 14 днів після вакцинації, з більшою частотою після другої дози вакцини, і були поширені серед чоловіків молодшого віку. У переважній кількості випадків міокардит та перикардит протікали у легкій формі та минали на фоні лікування та дотриманні відпочинку.
Були сповіщення про випадки анафілаксії. Поточні оцінки показують, що анафілаксія при застосуванні мРНК-вакцин проти COVID-19 зустрічається з частотою від 2,5 до 11,1 випадків на 1 мільйон введених доз і здебільшого у осіб з алергічними реакціями в анамнезі. Анафілаксія піддається лікуванню за умови своєчасного розпізнавання та швидкого надання допомоги.
Якщо у людини розвинулася тяжка алергічна реакція після введення мРНК-вакцини проти COVID-19 (компаній Pfizer-BioNTech або Moderna), цю вакцину більше вводити не можна.
Оновлення (березень 2023 р.):
Загалом, профіль безпеки введення третьої дози BNT162b2 (30 мкг) через приблизно 6 місяців після завершення первинної дводозної серії дуже подібний до профілю безпеки самої первинної серії. Нових проблем з безпекою не було виявлено у тих, хто отримав бустер, не виявили також підвищення реактогенності або незвичайних побічних явищ чи інших змін щодо безпеки.