5
Безпека

Чи викликають мРНК вакцини міокардит як побічну реакцію?

Лихоманка, головний біль, біль у м’язах та біль у місці ін’єкції залишаються найбільш частими побічними реакціями після вакцинації проти COVID-19. Тим не менш, після вакцинації проти COVID-19 фіксувались випадки міокардитів (запалення серцевого м’яза) та перикардитів (запалення оболонки серця). Хоча ці стани можуть призводити до серйозного захворювання, часто вони перебігають легко і добре піддаються консервативному лікуванню. Як правило, вони виникають через декілька днів після вакцинації, частіше серед молодих чоловіків та після отримання другої дози мРНК вакцини проти COVID-19. Важливо пам’ятати, що частота міокардитів та перикардитів після перенесеної інфекції, викликаної вірусом SARS-CoV-2, є набагато вищою (приблизно в 6 разів), ніж у осіб після вакцинації.

На сьогодні, через обмежену кількість випадків, а також їх сприятливого прогнозу, Комітет з оцінки ризиків у сфері фармаконагляду (PRAC) Європейського Агентства Лікарських Засобів (EMA), Підкомітет з COVID-19 Всесвітнього консультативного комітету з безпеки вакцин ВООЗ (GACVS) та Консультативний комітет з практики імунізації США (ACIP) зробили заключення: переваги, які надають мРНК вакцини, а саме зменшення госпіталізації та смертельних випадків через COVID-19, продовжують переважати ризики виникнення міокардитів та перикардитів навіть у молодих людей.

Клініцисти повинні бути обізнані щодо можливості рідкісних ризиків розвитку міокардиту та перикардиту при застосуванні мРНК вакцин та груп людей, в яких можуть розвинутись дані стани. Медики мають бути насторожі до таких проявів, як гострий біль у грудях, задишка та відчуття серцебиття, які можуть свідчити про можливість розвитку міокардиту після вакцинації, особливо у чоловіків підліткового та молодого дорослого віку. Всім медичним працівникам рекомендується сповіщати про випадки міокардиту та інших несприятливих подій після імунізації, що спостерігаються при застосуванні мРНК та інших вакцин проти COVID-19. Підкомітет GACVS з COVID-19 продовжує перевіряти дані щодо безпеки всіх вакцин проти COVID-19 та за необхідності оновлює рекомендації.

Посилання:

Підсумок:

  • Фіксувались рідкісні випадки міокардиту та перикардиту після вакцинації від COVID-19. Ці випадки зазвичай перебігають легко та добре піддаються лікуванню.
  • Сповіщені випадки міокардиту зазвичай виникали впродовж декількох днів після вакцинації, більш часто серед молодих людей чоловічої статі та після отримання другої дози мРНК вакцин проти COVID-19.
  • Переваги мРНК вакцин проти COVID-19, в зменшенні госпіталізації та смертей через інфекцію COVID-19, продовжують переважати ризики виникнення міокардитів та перикардитів навіть серед молодих людей.
теги

Як буде проводитися моніторинг безпеки вакцин?

1:54

Чи правда, що побічні реакції частіше спостерігаються після введення другої або бустерних доз мРНК-вакцин, ніж після першої?

1:28

Чи повинна вакцинуватись людина, яка попередньо вже перехворіла на COVID-19?

1:02

Чи може вакцинація від COVID-19 вплинути на фертильність?

1:01

За яких обставин вакцину проти COVID-19 слід відкликати від застосування?

1:49

Що станеться, якщо буде сповіщено про серйозний побічний ефект?

1:44

Чому діти спочатку не були включені у клінічні випробування?

1:25

Що мають на увазі ВООЗ та ЄАЛЗ, коли зазначають, що переваги вакцинації переважають над ризиками?

1:04

Чи викликають мРНК вакцини міокардит як побічну реакцію?

2:45

Чому деякі жінки стикнулись зі змінами менструального циклу після вакцинації проти COVID-19 та чи може це вплинути на фертильність?

1:05

Чи може вакцинація від COVID-19 призводити до імпотенції?

0:56

Чи може вакцинація проти COVID-19 під час вагітності призводити до вад розвитку?

1:16

Чи можуть сьогодні ще зустрічатись невідомі побічні ефекти вакцин?

3:09

Чи є обмеження щодо кількості доз вакцини проти COVID-19, яка вважається безпечною для людини?

0:50

Чи безпечно вакцинувати літніх людей, які мають хронічні захворювання (наприклад, цукровий діабет чи артеріальну гіпертензію)?

1:15

Чи можуть вакцини проти COVID-19 викликати СНІД?

0:59

Чи вакцини проти COVID-19 послаблюють імунну систему?

1:09

Чому у деяких країнах вакцинують дітей?

2:12
Зміст