5
Безпека

Як буде проводитися моніторинг безпеки вакцин?

Незважаючи на те, що сучасні вакцини є безпечними, збільшення числа доз та можливостей вакцинації може викликати стурбованість щодо їх безпеки. Для ефективних програм з імунізації важливим є гарантована якість вакцин.

Моніторинг безпеки вакцин - процес складний і відповідальність за нього лежить на багатьох. Він може проводитися різними способами: у рамках широкомасштабних клінічних випробувань, проведення досліджень з відстеженням взаємозв'язку між відвідинами лікаря та вакцинацією, або більш цілеспрямовані дослідження з організацією подальшого спостереження з використанням щоденників здоров'я. Однак, у більшості країн ключовим моментом системи епіднагляду є схеми активної та пасивної реєстрації, яка заснована на спостереженнях медичних працівників, а також на реєстрації індивідуальних випадків побічних проявів після імунізації.

Частиною з моніторингу безпеки також є пошук «сигналів» щодо їх безпеки - нові події, про які раніше не було відомо, чи їх спричиняють вакцини або ж потенційне збільшення частоти відомої події у осіб які отримали вакцини у порівнянні з тими, хто її не отримував.

Стандартизований інструмент оцінки, відомий як оцінка причинно-наслідкового зв'язку, був спеціально розроблений для встановлення такого зв'язку. Ця форма дозволяє оцінювати різні фактори: біологічну ймовірність, терміни між введенням вакцини та настанням побічного прояву, а також вплив інших факторів на виникнення побічних проявів. Форма завершується узгодженою оцінкою причинно-наслідкового зв'язку, коментарем до оцінки та рекомендацією щодо подальшого вивчення або спостереження.

теги

Як буде проводитися моніторинг безпеки вакцин?

1:54

Чи правда, що побічні реакції частіше спостерігаються після введення другої або бустерних доз мРНК-вакцин, ніж після першої?

1:28

Чи повинна вакцинуватись людина, яка попередньо вже перехворіла на COVID-19?

1:02

Чи може вакцинація від COVID-19 вплинути на фертильність?

1:01

За яких обставин вакцину проти COVID-19 слід відкликати від застосування?

1:49

Що станеться, якщо буде сповіщено про серйозний побічний ефект?

1:44

Чому діти спочатку не були включені у клінічні випробування?

1:25

Що мають на увазі ВООЗ та ЄАЛЗ, коли зазначають, що переваги вакцинації переважають над ризиками?

1:04

Чи викликають мРНК вакцини міокардит як побічну реакцію?

2:45

Чому деякі жінки стикнулись зі змінами менструального циклу після вакцинації проти COVID-19 та чи може це вплинути на фертильність?

1:05

Чи може вакцинація від COVID-19 призводити до імпотенції?

0:56

Чи може вакцинація проти COVID-19 під час вагітності призводити до вад розвитку?

1:16

Чи можуть сьогодні ще зустрічатись невідомі побічні ефекти вакцин?

3:09

Чи є обмеження щодо кількості доз вакцини проти COVID-19, яка вважається безпечною для людини?

0:50

Чи безпечно вакцинувати літніх людей, які мають хронічні захворювання (наприклад, цукровий діабет чи артеріальну гіпертензію)?

1:15

Чи можуть вакцини проти COVID-19 викликати СНІД?

0:59

Чи вакцини проти COVID-19 послаблюють імунну систему?

1:09

Чому у деяких країнах вакцинують дітей?

2:12
Зміст